Polska
GermanyAby ułatwić nakładanie i zapobiec uszkodzeniom dokonanym za pomocą biżuterii lub paznokci, do nakładania wyrobu na ramię zaleca się używanie gumowej rękawiczki lub chwytaka.

Wyroby uciskowe nie powinny pozostawać w kontakcie z tłustymi maściami, kremami, olejkami oraz innymi substancjami tego typu.

Rany otwarte powinny zostać opatrzone przed nałożeniem wyrobu.

Podczas nakładania wyrobów nie należy ciągnąć ich za brzeg. Należy stosować się do następującej instrukcji:Wyrób odwrócić na drugą (lewą) stronę i dolną jego cześć zagiąć do środka.Zawinięty rękaw zaciągnąć na rękę tak wysoko jak to tylko możliwe.Następnie górny koniec odwrócić na dobrą (prawą) stronę i stopniowo naciągnąć cały rękaw poprzez łokieć aż do wysokości pachy.
Rada: Ręką, na którą nakłada się rękaw, warto złapać się za dowolny stabilny uchwyt
(np. poręcz schodów, klamkę).Rękaw uciskowy jest założony właściwie, jeśli równomiernie opina ramię i nie ma na nim żadnych sfałdowań. W przypadku rękawa z osobną rękawiczką obie części muszą na siebie zachodzić.

Aby właściwie założyć rękawiczkę uciskową, należy postępować zgodnie z następującą instrukcją:Proszę włożyć dłoń do rękawiczki od strony nadgarstka.
Proszę wsunąć rękawiczkę na tyle wysoko, żeby powierzchnia dłoni oraz kciuk leżały wygodnie.
Proszę wymodelować rękawiczkę na dłoni tak, aby była dokładnie dopasowana.