Polska
Germany


Wiele wyrobów uciskowych na obrzęki limfatyczne JOBST® Elvarex® można udoskonalić modyfikując produkty poprzez Comfort Zone - rozwiązania poprawiające komfort, swobodę ruchów i dopasowanie wyrobów w szczególnie wymagających rejonach ciała. Wieloletnie doświadczenie pozwoliło zoptymalizować okolice łokci, kolan, pięt i pośladków, dzięki czemu codzienna kompresjoterapia jest wygodniejsza i skuteczniejsza. Szczególnie pacjenci z zaawansowanym obrzękiem limfatycznym mogą przeciwdziałać ewentualnemu dyskomfortowi, wybierając odpowiednie udoskonalenia. Różnorodność i funkcjonalność tych dodatków JOBST® Elvarex® jest dziś wyjątkowa na rynku.

Dzięki miękkim włóknom i specjalnej strukturze dzianiny materiał w Comfort Zone jest wyraźnie bardziej oddychający, przyjazny dla skóry i optymalnie dopasowuje się do anatomicznych kształtów. Zmniejsza to zmarszczenia i równomiernie rozkłada ciśnienie. Ponadto dodatki te zapewniają lepszą elastyczność i swobodę ruchów. Dzianina dopasowuje się do każdego ruchu stawów, jak akordeon. Strefy funkcjonalne (Comfort Zone) można zamówić oddzilenie lub w połączeniu z innymi rozwiązaniami dla większości produktów JOBST® Elvarex®.

Ukośne zkończenie rękawów i pończoch (frunch cut)

Specjalnie kształtowanie rękawów lub pończoch w górnej części tak, aby osiągnąć anatomiczne dopasowanie wyrobu i precyzyjne działanie kompresji aż do stawu barkowego (rękawy) lub stawu biodrowego (pończochy).
Łokieć 
Comfort Zone

Odwzorowanie kształtu stawu łokciowego po jego wewnętrznej i zewnętrznej częsci poprzez dzianie przędzą bardziej miękką niż pozstała część rękawa.
Top Comfprt Zone

Zoptymalizowane anatmiczne dopasowanie górnej części nogawic do większej wygody i preceyzjniejszej kompresji. Doadatek szczególnie istotny dla pacjentów z obrzękiem ud. 
Kolano Comfort Zone

Funkcjonalnie dostosowane w całym obszarze stawu kolanowego, wewnętrz i na zewnętrz. Niezwykle miękka przędza przyjemnie dopasowauje się na ciele. Rozwiązanie polecane pacjentom z obrzękiem, którzy muszą siedzieć przez długi czas ze zgiętymi nogami w kolanach, ale także dla aktywnych pacjentów, którzy poruszają się dużo i obciążają stawy.

Pięta - T i ukośne zakończenie stopy

Specjalna konstrukcja dzianiny zapewniająca lepsze dopasowanie pięty i palców. Zalecany dla pacjentów z obrzękami, szczególnie w stadium II i III (słoniowacizna).